Galmet uruchamia nową linię produkcyjną kolektorów słonecznych

Galmet uruchamia nową linię produkcyjną kolektorów słonecznych

Nowo wybudowana hala produkcyjna Galmetu, jednego z czołowych producentów w branży techniki grzewczej, zostanie uruchomiona z początkiem 2013 roku. Zgodnie z projektem złożonym do PARP hala ma służyć produkcji kolektorów słonecznych. Do tej pory spółka była jedynie ich dystrybutorem.

Umowa z wykonawcą została podpisana w sierpniu 2011 roku, budowa rozpoczęła się w następnym miesiącu. Całkowity koszt inwestycji oscyluje wokół 10 mln złotych, z czego prawie połowa zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Galmet uruchamia nową linię produkcyjną kolektorów słonecznych
W wyniku prowadzonych działań B+R producent założył wyposażenie hali w nowoczesną i zautomatyzowaną linię produkcyjną. Dzięki tej inwestycji Galmet rozpocznie produkcję kolektorów słonecznych w ilości około 3900 sztuk rocznie z przeznaczeniem na rynek polski oraz eksport. Nowa hala mieści się obok obecnego zakładu produkcyjnego przy ul. Raciborskiej w Głubczycach. Jej powierzchnia wynosi około 2200m2. Dzięki własnej produkcji z zastosowaniem innowacji technicznych z pewnością wzrośnie jakość oferowanych produktów Galmetu. Dodatkowo firma planuje rozszerzenie asortymentu o nowe wyroby w zależności od tendencji występujących na rynku.

Więcej informacji na www.galmet.com.pl

Podziel się

2015-02-12 / 09:53
Nowa generacja butli gazowych

Do sprzedaży trafiły nowe butle gazowe z firmy AmeriGas mieszczące 8 kg propanu. Butla NANO jest aż o 40 proc. lżejsza od najpopularniejszych butli stalowych. Wyróżnia ją też nowy wygląd oraz łatwiejszy sposób montażu. »


Podziel się

Targi i konferncje

Biuletyn Informacyjny CDC24 prosto na Twoją skrzynkę

Dodaj Usuń
Administratorem Danych Osobowych jest...
Barlinecki pellet liderem na rynku