Pellet zapewni bezpieczeństwo Europie?

Pellet zapewni bezpieczeństwo Europie?

Według raportu UE Biopaliwa 2014, produkcja energii grzewczej i elektrycznej z biomasy ma w 2020 roku osiągnąć 45 proc. energii uzyskiwanej z odnawialnych źródeł.

Komisja Europejska opublikowała coroczne podsumowanie europejskiego rynku biomasy. Zdaniem autorów sprawozdania, zapotrzebowanie na pellet drzewny w 2015 roku ma osiągnąć 21 milionów ton. Szacuje się, że wartość koniecznego importu pelletu, tylko ze Stanów Zjednoczonych, w roku 2020 przekroczy miliard dolarów.
Choć wzrastają możliwości produkcyjne wytwórców pelletu, to podaż tego surowca energetycznego wciąż pozostaje daleko w tyle za popytem. Prognozy mówią, że europejska produkcja wyniesie jedynie 12,5 miliona ton, co stanowi zaledwie 62,5 proc. zapotrzebowania na ten surowiec.
Największym w Europie konsumentem biomasy w postaci pelletu pozostaje Wielka Brytania, kolejne na liście krajów o największym zużyciu są Włochy, następnie Dania, Niemcy i Szwecja. W zestawieniu producentów przodują Niemcy, potem Szwecja, Francja, Łotwa i Austria, a listę tę zamykają Portugalia i Polska, z przewidywaną produkcją na poziomie 600 tysięcy ton.

Słowa kluczowe: biomasa, Europa, import z USA, pellet

Podziel się

2015-02-12 / 09:53
Nowa generacja butli gazowych

Do sprzedaży trafiły nowe butle gazowe z firmy AmeriGas mieszczące 8 kg propanu. Butla NANO jest aż o 40 proc. lżejsza od najpopularniejszych butli stalowych. Wyróżnia ją też nowy wygląd oraz łatwiejszy sposób montażu. »


Podziel się

Targi i konferncje

Biuletyn Informacyjny CDC24 prosto na Twoją skrzynkę

Dodaj Usuń
Administratorem Danych Osobowych jest...
Barlinecki pellet liderem na rynku