Dlaczego polski węgiel?

Dlaczego polski węgiel?

Polski węgiel i polskie górnictwo to bezpieczeństwo i niezależność energetyczna naszego Państwa wobec importowanego węgla i gazu. Węgiel to także bezpieczniejsza alternatywa dla elektrowni atomowych.

Nowe technologie w energetyce powodują, że spalanie węgla jest bardziej ekologiczne i efektywne. Polski węgiel to sprawdzona jakość, która dzięki stosowanym technologiom produkcji jest stabilna w dłuższych horyzontach czasowych. Aktualnie realizowane w polskich spółkach programy restrukturyzacyjne mają doprowadzić do zwiększenia konkurencyjności cenowej produktów węglowych na rynku.  

Węgiel  oferowany przez polskich producentów, w tym przez Południowy Koncern Węglowy S.A. w Jaworznie, dystrybuowany jest przez profesjonalnie zorganizowaną sieć handlową o rozbudowanym zapleczu technologicznym i transportowym. To firmy o dużym doświadczeniu w handlu węglem, nastawione na oczekiwania klientów. W ostatnim czasie zauważyć można zwiększoną aktywność firm oferujących węgiel importowany. Działania handlowe i promocyjne podejmowane przez te firmy mają charakter dezinformujący i noszący znamiona nieuczciwości. Węgiel oferowany przez te firmy ma często jakość nieodpowiadającą parametrom deklarowanym a sieć handlowa w wielu przypadkach oparta jest na niedoświadczonych dystrybutorach.

  Znajdź dostawców
węgla
„Polski węgiel dla Ciebie” to nasz pomysł na promocję naszych rodzimych produktów. Nasze działania i działania naszych przedstawicieli handlowych nastawione będą w jeszcze większym stopniu na spełnianie oczekiwań klientów i poprawę wizerunku polskiego górnictwa.

Zachęcamy do zakupu produktów oferowanych przez polskich producentów, w tym przede wszystkim przez: 
- Zakład Górniczy SOBIESKI w Jaworznie,  
- Zakład Górniczy JANINA w Libiążu, 
wchodzące w skład Południowego Koncernu Węglowego S.A.  

Dlaczego węgiel z polski?
Komentarze (1)


~hannibal, 2014-02-22 16:56
Witam. Mam pytanie związane z jakością węgla. Dużo się słyszy ostatnio o różnego rodzaju oszustwach w handlu węglem - na co zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku, skąd wiedzieć, czy na pewno kupuję ekogroszek dobrej jakości?
Odpowiedz